Softball ve Beyzbol arasındaki temel farklar

Birçok beyzbol topu ve beyzbolu benzer sporlarla karşılaştırır. Bu doğru olsa da, bazı temel farklılıklar vardır. Her şeyden önce, gerçek toplar farklı boyutlardadır; Softball, beyzboldan çok daha büyük. Bir softball onbir ila on iki santim çevresi vardır ve beyzboldan daha az zayıftır; Bir diğer temel fark, kullanılan yarasaların uzunluğu; Beyzbol sopaları genellikle softball rakiplerinden daha uzundur. Voleybol sopası otuz dört inçten fazla olmamakta olup, bir beysbol sopası gibi 42 inçten daha uzun olmamalıdır ve profesyonel düzeyde ahşaptan yapılmalıdır (softballda, alüminyum yarasalar her seviyede kullanılır).

Kullanılan alan da büyüklük bakımından farklılık gösterir; Bir beyzbol elması, doksan ayak uzun taban yollarına sahiptir ve softball elmasları, otuz fitten altmış fit'e kadar olan taban yollarına sahiptir. Softbolda, koşucunun saf olmayan bölgede koşabildiği "ilk çift taban" olarak adlandırılan beyzbolda böyle bir taban yoktur. Ev tabakasından dış duvarlara olan uzaklık da farklıdır; Beyzbolda mesafeler değişir, ancak softball'da mesafeler sabit olmalı ve ev plakasından dış duvara iki yüz elli fitten fazla olmamalıdır.

Sürahilerin bile çalışmak için farklı mesafeleri vardır; beyzbolda lastiğin tepesinden ev plakasına kadar olan mesafe altmış ayak ve 6 inç'tir; voleybolda kırk ayak amatör, lise ve uluslararası kırk üç ayak ve erkekler için kırk altı ayakla aynı seviyededir. Beyzbolda höyük yükseltilir, ancak voleybolda höyük düzdür ve çizmek için beyaz tebeşirle işaretlenmiştir. Yunuslama yöntemi de farklıdır; beyzbolda bir overhand hareket kullanılırken, genellikle softball'da bir underhand yöntem kullanılır.

Ancak, iki sporda bazı benzerlikler var. Benzerliklerden biri, iki vuruşla vuruş yapma, vuruş yapma, vuruş yapma ve sahadaki oyuncu sayısının kurallarıdır. Çok önemli bir diğer benzerlik üniforma tipi, özellikle kullanılmış çorap türleridir.

Bir beyzbol çorap ve softball çorap birbirine çok benzer ve spor yaparken giyilen bir çorap diğerini giyerken giyilebilir, ancak satın almaya çalışan bir tüketici için çok daha fazla çeşitlilik vardır. softbol çorap .