'Noel'den önceki geceyi Twas'

Bir yetişkin gibi hissettiğini, bir yetişkinin sorumluluğunu üstlendiğini, ebeveynlerinin özel projesini ilk kez yapmaya yetkili olduğunu hatırlıyor musun? Bu deneyimlerden birini yaşadım ve bir yetişkin gibi muamele görmek harika bir duyguydu. Ciddi bir çocuktum ve her yaşta elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ancak bazı şeyler hızlı bir şekilde yetişkin olmak için çocukluk atlamak gibi koştu.

Noel arifesiydi ve çok gençtim ve ailem her zaman beni yetişkin şeyler yapmaya teşvik etti. Bu yıl o zamanlardan biriydi. Bana Noel çoraplarını küçük hediyelerle doldurup daha sonraları manto üzerine asabileceğimi söylediler. Yedinci cennetteydim. Bunu düşünün. Ben, harika bir şey yapıyorum.

Ailem yatmaya gittiğinde, çorabın içine girecek her şeyi topladım. Etrafıma baktım ve şeker ve hediyelerle rafa asmak için yeterince sağlam çorap bulamadım. Sonra babamın yeni siyah ve ipek çoraplarını ve dizlerini fark ettim ve onları doldurmaya devam ettim.

Onları masaya yattım ve şekeri sıkmaya başladım, ancak sonra bölgemizdeki tüm güzelliklerin bu çorapları dolduramadığını fark ettim. O günlerde, dayanıklılıkları için birlikte dikilmiş ve dikilmiş ticari Noel çorapları olmadığını, bu yüzden çoraplarımızı kullandık.

Kimse babamın ipek diz çoraplarını kullanacağımı bilmediğinden kimse bana çok kolay uzandıklarını söylemedi. Böylece, üzerine yaslanmış çorapların olduğu masaya oturdum.

Sorun, diz boyu ipek çoraplarının doldukça daha uzun süre devam etmeleriydi. Çorapların tabanından üstlerine geçecek kadar hediyeye sahip olma sıkıntısına kadar, bazı portakalları alıp çorapların altına koydum ve sonra küçük hediyeleri üstlerine koydum ve onları mantel'e astım.

Ertesi sabah, hepimiz birlikte mutlu Noeller dilemek ve hediyeler açmak için birlikte gittiğimizde, babam diz boyu uzadı, yere kadar sürüklenen yeni ipek çoraplarını görmekten çok şaşırdı. Her bir çorap iki veya üç bacak içerebilir.

Bir yetişkin gibi tedavi edilme harika duygum çok uzun sürmedi. Bu deneyimden sonra, önümüzdeki birkaç yıl boyunca çocuk gibi davranılmaya başladım.