Kum çorap

Voleybolda, kumsalda oynarken Kum Çorap giyilir. Ayrıca, ağlar tarafından kesilmiş alanlarda, kumda kapalı voleybol oynayabilirsiniz. Çoraplar, fiziksel olarak kumla temas etmeyecek ve size ekstra çekiş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kumun üzerinde yürümeyi sevmeyen birçok insan tanıyorum çünkü ayak parmaklarının arasına sokuyorlar. Kumun bile çekiş gücü sınırlı. Plaj boyunca koşarken, kumun kaymasıyla enerjinin muhtemelen% 15’i boşa harcanır. Bu, plaj voleybolu oynayarak elde edilebilecek ilave çekiş veya kavramaların çok değerli olduğu anlamına gelir. Bu tür çoraplar bir süredir buralardayken, ancak son zamanlarda daha popüler hale geldiler.

Bu kum çoraplarını birkaç farklı renkte satın alabilirsiniz ve ekstra rahatlık için genellikle her parmağın etrafında şekillenirler. Bu çoraplar kumu ayaklarınızdan uzak tutar ve ekstra çekiş sağlar. Kum Çorabı’nın başka avantajları da vardır. Soğuk havalarda oynuyorsanız, ayaklarınızı sıcak tutmaya yardımcı olurlar. Çok fazla koşmayı gerektiren ve ayaklarınızı hissedemeyen bir spor yapmaktan daha kötü bir şey yoktur. Bunun aksine, birçok ülke güneş kremi takmıyorlarsa bir saat içinde derilerini yakacak zamanları vardır. İnsanlar güneş koruyucusu takmak ve sonra bir kum çubuğu kullanmak yerine, kumlu çorap giymeyi tercih ediyorlar.

Bu, güneşin ayaklarını yakmasını önler ve çok rahatlar. Kum Çorabı sadece Voleybolda kullanılmaz; diğer plaj sporları için de kullanılırlar. Plaj Futbolu (veya futbol) buna güzel bir örnektir. Ayrıca şnorkelli yüzme ve tüplü dalış için kullanılırlar.