İyi bir çift diyabetik çorap yapan nedir?

Diyabetli birçok insanın erken evrelerinde net olamayacağı şeylerden biri, diyabetik çoraplar, onları böyle yapan ve neden diyabetik çoraplara ihtiyaç duyulmasıdır. Basit bir gerçek, özellikle şeker hastaları için tasarlanan çorapların, hassas ayakları olan insanlar için tasarlanan çoraplardan başka bir şey olmadığıdır. Çoğunlukla, her iki çorap da tahrişi en aza indirgeme ve ayağın sağlıklı kalma yeteneğini en üst düzeye çıkarmaya yönelik aynı hedeflere ulaşmak için tasarlanmıştır.

İyi bir diyabetik çorap birkaç nedenden ötürü bir çift standart çoraptan biraz daha pahalıdır. Birincisi ve en önemlisi, hemen hemen her zaman kusursuzdur; bu, bazen ayak parmakları ve topukların yakınında dikişle daha az pahalı serilerde üretilen çoraplardan farklıdır. Kesintisiz çorapların yapılması biraz daha zordur, ancak ekstra çabaya değdi, çünkü çorabın dikişler üzerinde, yönetmek veya yaşamak zorunda olan şeker hastaları için dikişler üzerinde baskı noktaları bulunmuyordu.

Ayrıca, bu çoraplar, nemi ayaklardan uzağa ve uzağa kaldırmak için tasarlanmış çok yüksek kaliteli elyaflardan da yapılır. Çoğu insan için, biraz ter atmak önemli değildir, ancak hassas ayaklarınız varsa ve ayaklarınızda uçlarda ağrı oluşmaya meyilli ise nem çok önemlidir.

Temel olarak bunlar şeker hastaları için birkaç farklı nedenden ötürü sorunlardır. Yeni tanı konmuş bir diyabet bu nedenlerle ilişkili olmayabilir, çünkü hastalık henüz ilerlememiş seviyelere ulaşmamıştır, ancak bunun üstünde kalmak ve bu sorunları problem olarak ortaya koymadan önce yönetmek uzun süreli bakım için çok daha iyi bir yaklaşımdır terim.

Her şeyden önce, tip 2 diyabet, vücudun kan akışındaki glikoz seviyelerini etkili bir şekilde yönetememesiyle karakterize edilir. İnsülin, glukozun metabolize edilmesine yardımcı olmak için salgılanır, ancak koşullar kötüleştikçe işi tamamlamak için aşamalı olarak daha fazla insülin gerekir. Zamanla, bazı insanlar için uzun yıllar boyunca, kandaki yüksek dolaşımdaki glikoz ve insülin seviyesinin vücutta aldığı zarar, birlikte eklenen birkaç koşulla, iki durumdan ayrı olarak daha büyüktür.

Birincisi, ekstremiteler iyileşmeyi zorlaştırabilecek kan akışını azaltmaya başlar. İkincisi, ayaklar gibi dış ekstremitelerin sinirleri yavaş yavaş hissi kaybeder, bu da farkında olmadan ayaklarınızı incitmeyi kolaylaştırır.

İyi bir diyabetik çorap çifti her iki sorunu da giderir, çünkü ayakların bazen ayakların ayağa koyabileceği tahrişi ve basınç noktalarını sınırlayarak ayak ülseri, yaralar veya kesikler geliştirmesini zorlaştırır. Uygun şekilde ölçeklendirilecekler ve ayakkabı içinde zorlukla birlikte gruplanacaklar. Bu çoraplar nemin ayağa yakın kalmasını önler, ayrıca tahrişi en aza indirmeye yardımcı olur ve zaten enfeksiyona daha az yatkın olabilecek yara ve kesiklerin korunmasına yardımcı olur.

Diyabet hastaları için özel olarak tasarlanmış çoraplar almanın maliyeti, herhangi bir diyabetik yönetim programının ayrılmaz bir parçasıdır. Açıkça doğru ayakkabılara ihtiyacınız var, ne yediğinize ve ne kadar çok egzersiz yaptığınıza bakmalısınız, ancak ayaklarınızın sağlığını sağlamak için diyabetik çorap giymek bu ekstra adımı yapmakta fayda var.