Hapsız ateş kırıcı

Çocuk sahibi olanlarınız için, bir sonraki ifademi mükemmel anlayacaksınız. “Çocuğunuzun gecenin ortasında yüksek ateşle yanmasını izlemekten daha korkunç bir şey yok.” Eğer çocuğunuz yoksa, muhtemelen anlamıyorsunuzdur. Fakat bir an için düşünün… 104 yaşın üzerinde ateşi olan bir çocuk (küçük çocuklarda 102 ya da 103'e kadar yaygındır – yetişkinlerde öyle değildir), ancak, bu çocuk dokunuşa sıcak, kayıtsız ve kasılmalar yaşayabilirdi. – ve doktor muayenehaneleri kapandı! Ebeveynler için en korkunç bölüm, kontrol sahibi olmadıklarıdır. düzeltmek o.

Genel olarak, geleneksel tıp ebeveynleri hastayı keşfetmeye, buz banyoları yapmaya ve ibuprofen ve parasetamol almaya yönlendirir. Ayrıca ebeveynlerini “ateşin seyrini sürmesine izin vermeye” yönlendirirler. Ne? Otur ve ateşin çocuğumun vücuduna zarar vermesine izin ver.

Ateşi olan bir yetişkin (nadiren 103'den fazla) nöbetlere duyarlı değildir, ancak genellikle baş ağrıları eşliğinde tembel hissedecektir. Yetişkinler genellikle kendilerine bakmak zorundadır ve gerçekten hareket etmek istemezler; bu nedenle, yetişkinler hızlı bir şekilde dehidrate olur. Dehidrasyon çirkinleşir:

 • Terleme eksikliği – hastayı zor durumda bırakır – eğer hasta terletemezse, ateş nasıl azalır?
 • Hızlandırılmış kalp atışı
 • Düşük tansiyon
 • Hızlı nefes
 • En ciddi vakalarda deliryum

Büyüdüğümde, ateşi düşürmek için daima ilaç kullandım, boynuma, bileklerime ve göğsüme buz torbası koydum ve bekledim. Ağırlaştırıcı şey, ateşin günlerce sürmesiydi. Büyüdüğümde, bir naturopath ile çıkmaya başladım ve beni önerdi "Islak çorapların işlenmesi". Size ailemin haftalardır gülmediğini söyleyeyim. Ancak bir kış, yeğenim 19 yaşındaydı ve 104 farklı günde (yaklaşık bir hafta) kalan bir ateş geliştirdi. Uyanık olmuştu, yemek yiyemiyor ve halüsinasyona başlamıştı. Önerdim Islak çoraplarla tedavi Kız kardeşime Hasta bir insan gibi bir şey yapmayı kıkırdadık. Ama geleneksel olan her şeyi yaptıklarını ve hiçbir şeyin işe yaramadığını söyledi.

Ertesi sabah beni aradı ve “Bu bir mucize, ıslak çorapların bir şey yapabileceğini hiç düşünmedim, ama ateşi gece boyunca kırıldı ve ailesiyle Şükran Günü'nü kutladı.” Dedi. Ne kadar hasta olduğunu göz önünde bulundurarak tedaviye değer verip vermediğini sordum. İki şey söyledi:

 1. Aklı başında olmadığını, gerçekten ne yapıldığını umursamadığını söyledi; ve
 2. Soğuk ve ıslak çorapların gerçekten iyi göründüğünü söyledi. Derisinin yanıyormuş gibi olduğunu söyledi … çoraplar iyi hissettirdi.

Peki, bu çılgın ve mucizevi bir muamele mi? Denir Islak Çorap Muamelesi bir nedenden dolayı … ıslak çoraplar ile ilgili. Okumaya devam et …

Aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

 • İnce pamuklu çorap
 • kalın yün çorap
 • buzlu su
 • sıcak bir yatak

Bu tedaviyi uygulamak ve mükemmel sonuçlar almak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Hastanın tamamen kuru ayakları olduğunu kontrol edin.
 2. Bir çift ince pamuklu çorap alın ve bunları erişebileceğiniz en soğuk ve en sıcak suya koyun.
 3. Çorapları sıkın ve hastanın ayağına yerleştirin
 4. Bakire yünlü çorapları derhal ıslak çorapların üzerine yerleştirin.
 5. Hastayı yatağa sokun – çarşaf ve battaniye ile iyice örtün.
 6. Hastanın, tercihen geceleri uyumasına izin verin.
 7. Sabah hastayı kontrol edin. Hastanın ateşinin kırıldığını ve hastanın terle ıslandığını öğrenmelisiniz.
 8. Ayrıca ıslak çorapların tamamen kuru olduğunu da öğrenmelisiniz.

Nasıl veya neden çalışıyor?

Islak çoraplarla tedavi Bağışıklık sistemini gribe (veya ateşin neden olduğu enfeksiyona) karşı savaşmak için uyarmak için doğal bir yöntemdir. Temel olarak, bu işlem bir ısıtma paketidir; Bu, vücudun soğuk çorapları ısıtmak için çalışması gerektiği anlamına gelir. Soğuk, bağışıklık sistemini harekete geçirir. Jamey Wallace, ND, "Vücut, bağışıklık sistemini de harekete geçiren kan dolaşımını artırarak soğuk çoraplara tepki verir, bağışıklık sistemini" tersine çevirmeniz "gerekir, bu yüzden rahatsızlığa veya duruma karşı savaşa hazırdır," diyor. Bastyr Doğal Sağlık Merkezi'nde tıp direktörü.

Tedavinin hoş bir yan etkisi, yatıştırıcı bir etkiye sahip görünmesidir; birçok hasta tedavi sırasında daha derin bir uykuya işaret eder.

Bu tedavi her yaş için ücretsiz ve güvenlidir. Faydaları almaya devam etmek için art arda üç gün boyunca tekrar edilebilir. Bununla birlikte, ilave faydalar büyük olasılıkla ilk sert tepkiyle karşılaştırıldığında soluk olacaktır.

Yani bu kış, bir şişe hap ya da şurubu bırak ve bir çift ıslak çorap al!