Gelincikler bir şeyleri çaldığı için

Yaban gelinciği kelimesinin kökenleri Latincedir ve şu dillere çevrilir: küçük hırsız . Bu bilgi topluluğuyla, bir şeyleri çalmak ve biriktirmek için sevginin gelmesi sizi şaşırtmamalıdır.

Gelinciklerim sürükleyebilecekleri her şeyi alır. Küçük pound'um köpeğin sterilize edilmiş kemiğini almaya çalıştığını gördüm; kemik ondan daha ağır. (Başarısızlığının tek sebebi, köpeğin onu odadaki kemiği sürüklerken görmesi ve müdahale etmesiydi.) Ayakkabılarımı, bilek desteğimi aldılar. ve doldurulmuş oyuncaklar. Yer imlerini, topları ve yemek tabaklarını parçaladılar. Fareler, tekstiller ve bilgisayar çorapları çaldılar. Elmaları, patatesleri ve zımba temizleme ürünlerini çıkardılar. Bir nesneyi korsanlandırabilirlerse, yapacaklardır.

Böylece, gelinciklerim bir arzu nesnesini edindikten sonra, onu biriktirirler. Neredeyse her inatçı şey aynı yerde bitiyor. Temizledikten sonra, stoklarını yeniden konumlandırabilirler, ancak genellikle bir seferde yalnızca bir önbellek olur. Önbelleği kafeslerinin altında buldum. Bir zamanlar eskort televizyonun arkasındaydı ve bir kez her şeyi kocamın konuşmacılarından birinin içine koymuşlardı. Şu anda, çocuklarım yukarı ve aşağı bükülen bir tüp olan Nesneleri Eğlence Kulesi içinde taşımaktan hoşlanıyor. Fuzzies, Eğlence Kulesinin yamaçlarını aşağı kaydırmayı sever, bu yüzden oyuncaklarla eğlenceli yolculuklarını engellemeleri biraz garip. Yine de yapıyorlar.

Neden?

Gelincikten bahsetmediğim ve gelinciklerimin insan konuşamadığı için, Sadece doğadaki doğal davranışlarına dayanarak tahmin edebilirim. Polecats (iç gelinciklerimizin evcilleştirildiği) etoburlardır. Onlar avcı. Kendilerinden daha küçük şeyleri öldürürler (genellikle daha küçüktür, ama ben onlardan daha büyük şeyleri öldüren gelinciklerin videolarını gördüm). Böylece, yaban gelinciği bir fareyi öldürür ve onu yer. Tamamlandığında, kalanları gizleyecektir. Bir yaban gelinciği bir oturuşta yemek için çok büyük bir hayvanı öldürürse, yaban gelinciği vücudu daha sonra bitirmek için geri getirecektir. Ve tüm bu durumlarda, yaban gelinciği diğer hayvanların yağmalanmasını önlemeye çalışıyor.

Galiba yaban gelinciğinin neden çaldığının en iyi açıklaması bu olabilir ama başka bir fikrim var. Sık sık, çalınan hazineleri arasında uyuyan gelincikler bulurum. Genellikle, saklandıkları yerlerde uyudukları zaman, nesneler küçük doldurulmuş oyuncaklar ve diğer yumuşak şeyler gibi yumuşak ve yumuşaktır. Bu yüzden, ikinci hipotezim, gelinciklerin konforlu yataklar inşa etmekten hoşlandığı.