Futbol çorapları

Futbol çoraplarını seçerken, kullanıcıların fiziksel formlarını ve amaçlarını bilmeleri önemlidir. Bunun nedeni, futbol çoraplarını giymeye alışkın olmayan kullanıcıların ilk girişimlerini rahatsız edici bulabilmeleridir. Futbol çorapları normal emsallerinden çok farklıdır ve normal çoraplardan çok daha kalındır. Saf pamuk karışımları, pamuk yün çeşitleri bulunur ve bazıları havluya benzeyebilir. Futbol çorapları ayak bileği boyu çeşitlerinde mevcut değildir ve bu nedenle çoğu şirket, giyildiği zaman baldırlara kadar uzanan futbol çorapları tasarımları sunmuştur.

Amatörler ve profesyoneller için futbol çorapları çok farklı. Yeni başlayanlar için seçimler çok daha kolaydır. Ayakkabı ile rahatça giyilebilecek bir çeşitlilik bulmak önemlidir, çünkü bunların çoğu çiviler ve futbol ayakkabısı giydikten sonra kalındır ve zinde kusurlu görünebilir. Bu nedenle, satın alma sırasında ayakkabılarla yeni futbol çorapları denemeniz önerilir. Futbol çoraplarının paketlenmesi ve çoğu şirketin paketlerini çıkardıktan sonra çorapların satıldığını düşündüğü düşünüldüğünde, bu her zaman mümkün olmayabilir. Müşteriler satın alma sırasındaki karışıklık ile mücadele etmek için müşterilerin normal boyutlarını daima hatırlamaları gerekir. Bu eğilim, kullanıcıların kendilerine uygun bir çift bulduklarında aynı üreticiden futbol çorapları almasını sağlar. Futbol çoraplarını ölçmek için yaygın bir uygulama sıkıca kapalı bir form etrafında sarmaktır. Bu, bir kişinin bileğinin büyüklüğü ile karşılaştırılabilir ve uzunluğu da belirlenebilir. Buna ek olarak, çoğu üretici boyutları, kullanılan malzemeyi ve ambalajın üzerindeki bakım ipuçlarını basar.

Futbol çorapları çeşitli renklerde mevcuttur. Bunun nedeni, oyun sırasında çoraplarla sarılmış olan koruyucu gözlük ve baldırlara destek sağlamalarıdır. Büyük elastikiyet göstermek zorunda olsalar bile, futbol çoraplarının açık kısmının dar bir elastik bant içermemesi önemlidir. Aksi takdirde, normal kan akışını keser ve cildin üzerinde belirgin ve ajite izler bırakmanın yanı sıra sürekli bir tahriş kaynağı olduğu kanıtlanır.