Ev doğal ilaçları ve soğuk algınlığı ve grip önleme ve mücadele yöntemleri

Soğuk ve grip mevsimi kış ve düşük sıcaklıklarla bitmez. Yıl boyunca istediğiniz zaman soğuk algınlığı veya grip olabilirsiniz.

Soğuk algınlığı veya gripten korunmak ya da zaten varsa, onlarla başarılı bir şekilde savaşmak için kullanabileceğiniz birkaç ipucu ve mükemmel doğal çözümler:

-Ginger, soğuk algınlığı ve grip önleme ya da mücadele için en etkili çözümlerden biridir. Bir infüzyon yapın. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı kaynar suya 20-30 dakika koyun, istenirse bal ekleyin ve günde 3-5 kez içilir. Etkisi iki katına çıkarmak için yeşil çay da ekleyebilirsiniz.

– Öksürükten muzdaripseniz, yukarıda belirtilen infüzyonları hazırlayın, fakat ayrıca tarçın, sıkılmış taze limon suyu ve karanfil ekleyin. İsterseniz taze nane de ekleyebilirsiniz. Gün boyunca bunu iç.

– Sarımsak ve soğan "soğuk algınlığı ve grip düşmanı" olarak bilinir, ancak onları nasıl doğru şekilde hazırlayacağınızı bilmelisiniz. Küçük porsiyonlara bölünmeli ve 10-15 dakika açık tutulmalıdır – bu süreden sonra maksimum güce sahip olurlar. Böylece onları yemeğinize ekleyebilir veya tabağınıza koyabilir ve bir gün veya gece odanızda bırakabilirsiniz. Etrafınızdaki bütün bakterileri öldürür, odanızdaki atmosferi korur ve hatta varsa soğuk algınlığı veya gripten kurtulmanıza yardım eder.

– Yemek yemek istemiyorsanız, kendinizi zorlamayın, vücudunuz dinlenmeye ihtiyaç duyar, hatta yemeklerden taze limon suyu ile saf su veya çay içmeye devam edin. Ancak acıktıysanız, hafif bir şeyler deneyin; örneğin, yulaf ezmesi veya karabuğday, başlamak için iyi bir seçimdir, bu nedenle bir sonraki öğününüz olarak tavuk çorbasını düşünün. Bu çorba, bakteri ile savaşan ve soğuduktan sonra neredeyse zayıf hissedenlere enerji veren çok güçlü bir madde olarak bilinir, iyileşmeye yardımcı olur. Tabii ki, konsantre olarak değil, EVDE YAPILAN DOĞAL TAVUK ÇORBASI demek istiyorum.

– Eğer burun akıntınız varsa, onu kurutmak için bir şey kullanmayın, bu vücudunuzun anlamına gelir, vücudunuz toksinlerden kurtulmaya çalışır ve burnunuzdan geçirir. Bu işlemi hızlandırmak ve burun akıntısını azaltmak için, burnu ve gargarayı SALT HOT WATER ile yıkayın. 0,5 litre sıcak suya bir çay kaşığı deniz tuzu ekleyin ve bu infüzyonu kullanın. Ayrıca% 5'te 3 damla IODINE ekleyebilirsiniz. Her 2 saatte bir yapın ve ertesi günün sonuçlarına şaşıracaksınız.

Not: Bu prosedürü dışarı çıkmadan uygulayın, evdeyken, en son yatmadan önce yapılması gerekenleri yapın.

– Yakında iyileşmenize yardımcı olacak tek ve çok etkili yöntem şudur: Kuru hardal tozu kullanılması. Bu yöntem yüzyıllardır kullanılmıştır. İlk soğuk algınlığı veya grip belirtileri ile kuru bir hardal tozu alın, çoraplara koyun, üzerlerine koyun ve çoraplarla uyuyun. Çorapları 2 (iki) saat içinde çıkarın. Şanslıysanız, sabahları tamamen sağlıklı, herhangi bir soğuk belirtisi olmadan kalkabilirsiniz, zaten yemişseniz, soğuk çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gider, sadece bu tozu en az üç gece boyunca her gece uygulamaya devam edin. Toz hardal bulamıyorsanız, sadece basit bir ovuşturma alkol alın ve orada ısı hissedinceye kadar ayaklarınızı kuvvetlice ovun, sonra hemen çoraplarını giyip yat.

Not: Herhangi bir sorunuz veya belirli fiziksel koşullarınız varsa, bu prosedürlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce doktorunuza danışın.