Diyabetik çoraplar Vs Normal çoraplar

Yani bu diyabetik çorap mı? Diyabetik çoraplar ayaklarınızı kuru ve korumalı tutmak için tasarlanmıştır. Yeni hastalar bazen normal çoraplar ve diyabetik çoraplar arasındaki farkı ayırt etmekte zorlanırlar. Diyabetiniz varsa ve normal çorapların diyabetik çoraplarla ilgili önemini bilmek istiyorsanız, sizinle paylaşmak için bazı değerli ipuçlarımız var.

Müşteriler, yapılan satın alma işlemleriyle ilgili her zaman inceleme bırakırlar ve bunları okumak iyi bir fikirdir. Yorum bırakan şeker hastalarının çoğu, diyabetik çorap giyen rahatlık bildirdi. Bir perakende satış mağazası arıyorsanız, perakende mağazaları indirimli çoraplarla düzenli çoraplar satıyorlar.

Ekstremitelerinizde sinir hasarı varsa, muhtemelen nöropatiden acı çekiyorsunuzdur. Bu, kollarınızda ve bacaklarınızda hiçbir şey hissetmediğiniz anlamına gelir. Bu yüzden birçok yaralanma diyabetik hastalar tarafından farkedilmez. Sonunda bir uzuv kesmek zorunda kalabilen, enfekte olan bir yaraya dönüşen bir kesim alırlar. Yanlışlıkla yaralanmamak için her gün ekstremitelerinizi kontrol etmeniz önerilir. Ayrıca, nöropati semptomlarını önlemek için sık sık hareket edin.

Ayakkabılarınızda ter ve koku tutmamak genellikle düzenli pamuklu çoraplar giyerek elde edilir. Diyabetik çoraplar rahatlık, tazelik ve kuruluk sağlayan, dolaşımı kolaylaştıran malzemelerden yapılmıştır. Normal çoraplardaki dikişler ve gerginlikler bazen cilde sürtünerek yara veya kabarma yaratabilir.

Diyabetik çorap pazarlayan birçok web sitesi, ürünlerinin şaşırtıcı sonuçlar vereceğini iddia ediyor. Bu ifadeleri değerlendirmek için zaman ayırın. Diyabet hastalarının çoğu sağlıklarına zarar vermezler ve sonunda kendilerine yardım ettiğini iddia ettikleri ürünler için yüksek fiyatlar ödeyeceklerdir. Birçok diyabetik bölge özel çoraplar önermez ve rahatlığın doğru çorap seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey olduğunu söyler. Birçok diyabetik çorap üreticisi, çorapların hiç duymadığınız malzemelerden yapıldığını beyan eder.

Yakın tarihli bir bilimsel araştırma çalışmasında, doğru ayakkabıların, kalın çoraplarla birlikte, ayak ülserlerinin bu kadar sık ​​ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olduğu belirlenmiştir. Yüksek yoğunluklu çoraplar, basıncı normal çoraplardan daha iyi tahliye etmek için belirlendi ve hem diyabetik hem de normal çoraplar neme bağlı olarak kabaca çalıştı. Dolgulu çoraplar, yaylı yastıklama nedeniyle ciltteki nemi normal çoraplardan daha iyi temizleyebilmiştir. Feldman ve Davis tarafından yapılan bir çalışmada, doktorlar çorapların rahatlığı konusunda endişe duyuyorlardı. Sertifikalı diyabetik eğitimciler ayaklarının kuru kalmasından endişe duyuyorlardı.

Sonuç olarak, diyabetik çorap alırken bilgilendirilmelisiniz. Şeker hastasıysanız, dolgulu ve dikişsiz rahat bir çorap arayın. Evin etrafında dolaşmak muhtemelen düzenli bir çorap gerektirir. Bununla birlikte, spor salonunda egzersiz yaparsanız ya da hızlı bir yürüyüş yaparsanız, şeker hastaları için bazı çorapları kontrol etmeniz önerilir.