Dağınık kayak dağcılık mitleri

Telesiyej yolculuğu, özellikle ilk kayak yolculuğunuzsa, kıdemli kayakçılardan ve profesyonellerden öğrenmek için size birçok fırsat verebilir. Ama bazen, yarı gerçekleri bile duyacaksınız. Ve onları bir tutam tuzla almazsanız, er ya da geç, bu yanlış gerçeklerin aylarca planladığınız kayak tatilini azaltabileceğini öğreneceksiniz.

Tedbir hala bir kiloluk tedaviye değer, bu yüzden diyorlar. Bu nedenle, uzun zamandır beklenen kayak tatilinize başlamadan önce, dikkat edin ve bu mitleri (ve arkalarındaki gerçeği) okuyun:

Kasklar sizi çelikten erkeklere (veya kadınlara) dönüştürür

Kask takmanın birçok nedeni var, ama yenilmez olmak bunlardan biri değil. Bu nedenle, bir kayak kaskıyla bile, yine de dikkatli olmalısınız (ve çok). Kask kullanımı gerekli bir norm haline geldiğinden kayak yaralanmalarının azalmaması üzücü bir gerçek. Bununla birlikte, ciddi kafa yaralanmalarını gidermek için bir tane giyilmesi önerilir.

Kalın çoraplar ayaklarınızı sıcak tutabilir

Buna karşılık, kalın çoraplar (veya çorapların iki katına çıkması) genellikle soğuk ayaklara (punto amaçlı) yol açabilir. Ter ve dolaşım eksikliği çoğu zaman ana suçlular olarak gösterilmektedir. Uzmanlar bu nedenle nefes alabilen çorapları, daha az terleme ve ayaklarda daha fazla dolaşım sağlarlar.

Kayak asansörleri arttıkça kayak alanı da büyür

Telesiyej sayısının her zaman kayak alanının boyutuna uymadığını bilmek sizi şaşırtacaktır. Öte yandan, kayak alanı, bir kayak alanının arazi alanının çok kesin bir ölçüsüdür.

Bacağını kırmak için kaderin

Uzun zaman önce, bacak kırıkları oldukça yaygındır. Ancak kayakta yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, kayak tatilinizin geri kalanını büyük bir alçıda geçirerek, ateşin yanında patlamış mısır yiyerek geçirdiğiniz günler çoktan geride kaldı. Ancak, Anterior Crucial Ligament (ACL), günün en yaygın hasarı haline geliyor.

Kayak sezonu Mart ayından sonra sona eriyor

Tersine, Paskalya kayak yapmak ve en yakın dağa gitmek için en iyi zaman olabilir. Kalabalıklar düşebilir, ancak hala çok fazla taze toz var (ara sıra kar fırtınası nedeniyle). Granül mısır karının bile kesin bir çekiciliği var! Bu yüzden, yüksek sezon (Ekim ve Şubat ayları arasında) az miktarda toz yapmak için en uygun zaman olsa da, el değmemiş karları ve neredeyse boş bir kayak merkezinin kargaşasını anlayacaksınız. teklif). Ayrıca, iki dünyanın da en iyisini elde ediyorsunuz: çok miktarda toz ve açık havada öğle yemeği.

Bir dahaki sefere birileri size sıcak tutmak için hep birlikte iki veya üç çorap giymenizi söyler, inanmayın. Ödevinizi yapın ve uzman tavsiyesine güvenin, yumuşak bir kayak gezisine çıkacaksınız.