Çocuğunuzu kapalı buz pateni için giyinmek

İç mekan buz pistlerinin çoğu dış sıcaklığa bağlı olarak 45 ila 60 derece arasında bir sıcaklıkta tutar. Çocuğunuzu buz pateni dersleri için veya buz pateni pistinde serbest paten için giydirdiğinizde, ilk zorluğunuz ısı olacaktır.

Patenciler yorucu bir şekilde pratik yapacaklardır, bu nedenle çocuğa vücutları ısınırken kolayca çıkarılabilecek ince tabakalarla giydirmek önemlidir. Ağır paltolar serbestçe hareket etmeyi zorlaştırdığından, çocuğu hacimli bir kışlık paltoyla giydirmekten kaçının. Sıcak, sıkı bir süveterin altındaki sıcak balıkçı yaka, bebeğinizi kışlık bir paltodan daha sıcak tutacak ve serbestçe hareket etmenize olanak sağlayacaktır.

Birçok kız paten elbisesi giymek ister. Kızınızın ders almasını planlıyorsanız, basit bir paten elbisesi ve tayt iyi bir yatırım olabilir. Ancak, zaman zaman sadece eğlence amaçlı bir paten yapacaksanız, bu yapmak istediğiniz bir yatırım olmayabilir.

Sıkı spor pantolonlar veya rüzgar geçirmez fermuarlı pantolonlar kız ve erkek çocuklar için iyi bir seçimdir. Kotlar çok fazla germe kapasitesine sahip değildir, kolayca nemi emerler ve kuruması için çok yavaştırlar, bu da paten için daha az optimal bir seçimdir.

Patenizin gardırobunun en önemli parçalarından biri, rahat bir çift ince, dikişsiz çorap olmalıdır. Dikişli bir çorap ayağa sürtünerek kabarcıklara neden olabilir. Paten botları rahat durması için tasarlandığından, kalın çoraplar ayağı sıkıştırabilir ve dolaşımı azaltabilir, bu da bebeğin ayaklarını daha hızlı hissettirir.

Çocuklar buz pateni kiralarsa, kiralanan paten ayakkabılarının mükemmel bir şekilde uymaması veya iyi giyilmesi durumunda ekstra dolgu sağlamak için ince çiftin üzerine giymek için daha kalın bir çift çorap getirin.

Çeşitli nedenlerden dolayı, patenciler daima eldiven takmalıdır. Eldivenler açıkça bir kaykaycının ellerini sıcak tutacak. Ayrıca, buzun üzerine düşme durumunda veya başka bir patenci düşmüş bir çocukla karşılaşırsa bir miktar koruma sağlar.

Sıcak yünlü şapka, patencinizin başını ve kulaklarını sıcak tutar. Patenci vizyonunu tehlikeye atabilecek herhangi bir baş örtüsünden kaçının. "Kapüşonlular" veya parka başlıklarından kaçınılmalıdır.

Aynı sebepten dolayı patenciler asla manzarayı engelleyebilecek veya paten alabilecek eşarplar giymemelidir. Birçok pist buzda her türlü atığı yasaklar.

Kızlar her zaman saçlarını geri çekmeli ya da tutmalı, böylece gözlerinin içine giremezler.

Patencinizin takı giymesini önleyin. Çoğu buz pateni pisti, buz üzerinde kırılıp düşebilen ve başka bir patenci üzerinde yanabilen herhangi bir mücevher türünü yasaklar.

Ve nihayet oğlanların ebeveynlerine bir not: oğlanlardan beyaz paten giymeleri istendiğinde çok rahatsız olacaklar. Erkek arkadaşınıza uyacak bir çift beyaz ayakkabınız varsa, onları siyah renkle boyayın (siyah ayakkabı cilası bile işe yarar, ancak dağınık olabilir) veya siyah ayakkabı kılıflarıyla örtün. Pistteki diğer çocuklarla "uyuyorsa" çocuğunuz daha kendine güvenerek patlayacak.

Çocuğunuz buz pateni dersleri alacaksa, diğer öğrencilerin ilk dersten önce ne giydiğini izleyebilir ve dersler için uygun kıyafet koçuyla konuşabilirsiniz.