Bir çorap özledim mi? Köpeğinizin suçlu olabilir

10 ürün hayvandan cerrahi olarak çıkarıldı

Evcil hayvanlar, çoraplar, iç çamaşırlar ve taytlar için yapılan veteriner sigortasına göre, evcil hayvanlar tarafından alındıktan sonra cerrahi olarak çıkarılması gereken ürünlerin listesi. Bugün VPI tarafından yayınlanan bir versiyonda, California evcil hayvan sağlık sigortası şirketi, talep düzenleyicilerinin raporlarına dayanarak en sık cerrahi olarak çıkarılmış 10 maddeyi listeler. Onlar:

1. Çoraplar

2. İç Çamaşırı

3. Külotlu hortum

4. Kayalar

5. toplar

6. oyuncaklar çiğnemek

7. Mısır koçanı

8. Kemikler

9. saç için bağları / Kurdela

10. Çubuklar

Bunlar en yaygın 10 tanesi olsa da, cerrahi olarak çıkarılmasını gerektiren tanımlanmış öğelerin tam listesi yalnızca evcil hayvanın alabileceği ve ilgilendiği şeylerle sınırlı ve görünüşte sınırlıdır. Düzenlemiş oldukları diğer ürünlerden bazıları lastik bantlar, piller, çağrı cihazları, çiviler, iğneler ve biberonlar için meme uçlarıdır. Evcil hayvan sahibine sorunu teşhis etme ve öğeyi kaldırma maliyeti 1000 $ civarında çalıştırılabilir. VPI poliçe sahiplerine maliyet bedeli ödenir.

VPI başkan yardımcısı ve veteriner hekim yardımcısı Dr. Carol McConnell, "Kedilerin meraklı oldukları ve köpeklerin bir şeyler çiğnemekten hoşlanmadıkları bir sır değil" dedi. “Maalesef, bu lokomotifler evcil hayvanları çiğnemeleri, ısırmaları veya yutmaması gereken nesneleri yutmaları için motive edebilirler. Bu nesnelerin bazıları doğal olarak geçecek, ancak bazılarının evcil hayvanlara yerleşme eğilimi var, gastrointestinal, ağrı, kusma veya iç yaralanma, Bu gibi durumlarda cerrahi bir gereklilik olabilir. ”

Peki bir evcil hayvan sahibi, tüylü arkadaşının kendisiyle aynı fikirde olmayan ve kesinlikle ameliyat gerektiren bir şeyi yediğini nasıl önleyebilir? VPI, döşeme ve diğer alanların temiz ve çiğnenebilecek nesnelerden ve on altı yıl boyunca hayvanlardan uzak tutulmasını önerir. Her hayvanın kendine özgü zevkleri ve ilgileri vardır ve evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarının nelere maruz kaldıklarının farkında olmalı ve bu nesnelerin erişemeyeceği yerlerde bulunmalıdır. VPI ayrıca sofra artıklarının, bir evcil hayvan tarafından sindirilemeyen aşırı yağ, kemik veya başka materyal içerebileceği konusunda uyarır.

Dott. McConnell bunun ne zaman ve bazen neden olduğu konusunda bazı görüşler paylaştı. McConnell, "Bu kazaların çoğu evcil hayvan sahibinin bilgisi olmadan gerçekleşiyor" dedi. "Yalnız bırakılırsa hayvanlar endişeli hale gelebilir ve can sıkıntısını veya stresi bağlamak için nesneleri çiğnemeye başlarlar." Evcil hayvan sahiplerinin bir yutmaya tanık olup olmadıklarına bakılmaksızın, her zaman olasılığın farkında olmaları gerekir. "Hiçbir zaman bir evcil hayvanın yenmeyen bir şeyi yutmuş olduğuna dair işaretleri asla görmezden gelmeyin: sürekli kusma, kuru kusma ve / veya öksürük". McConnell dedi. "Bu belirtiler ortaya çıkarsa, evcil hayvanınız bir veteriner tarafından muayene edilmelidir.